0.00грн.
Зробити замовленняВаша система опалення – це цілісна конструкція, яка перебуває під постійним тиском і наповнена водою. Як тільки у вашій системі об’єм рідини змінюється, а це відбувається завжди при нагріванні води, у вас утворюється надлишковий тиск. Він намагається знайти вихід через вразливі місця в системі, що призводить до проблем з котлом і виникнення протікань через трубу або батарею. Щоб уникнути цієї проблеми були придумані – розширювальні баки (гідроакумулятори). Також вони оберігають вашу систему від пошкоджень, в момент включення і виключення циркуляційного насоса. Тому що в цей короткий проміжок часу йдуть стрибки тиску, так званий гідравлічний удар. Щоб компенсувати зайвий тиск в системі, в момент гідравлічного удару, повітря надходить в розширювальний бак.
Розширювальні баки діляться на два види:
- Перший вид – це розширювальні баки відкритого типу. Вони являють собою конструкцію з відкритою кришкою і наповнюються вручну, тобто звичайним способом з будь-якої тари. Це застарілий вид, адже вам доводиться постійно контролювати рівень води. А також незручний монтаж, швидке руйнування конструкції через корозію металу і низький рівень тиску відправили цей вид в минуле .
- Їм на зміну прийшли – розширювальні баки закритого типу. Це закритий резервуар оснащений мембраною, вона необхідна для поділу бака на дві порожнини. Перший – заповнюється рідиною, а другий – повітрям (іноді азотом). У момент підвищення об’єму теплоносія йде зниження об’єму газу, це призводить до стабілізації тиску в системі. Такими мембранними розширювальними бачкиами оснащуються системи, що працюють за допомогою електричного насосу. Такі баки для систем опалення пофарбовані в червоний колір, якщо ви побачите бак білого кольору – він розрахований для систем водопостачання.
Дуже важливо правильно розрахувати, якого об’єму вам необхідно розширювальний бачок. Один з найпростіших способів це зробити – взяти 10-15% від загального об’єму мережі (актуально, якщо використовується вода в системі). Виходить що для опалювальної системи об’ємом в 100 літрів, необхідно брати 10-6.6 літровий бак. Якщо ви використовуєте замість води неземерзаючу рідину, тоді необхідно об’єм бака збільшити ще на 50%, виходить 15-9.9 літровий бак. Якщо у вас велика і складна система, тоді краще вдатися до допомоги фахівців, вони зможуть точно розрахувати, який обсяг необхідно купити розширювальний бак.
При виборы гідроакумулятора не забувайте враховувати його габарити і вагу. Адже вам доведеться його розташовувати не далеко від опалювального котла, швидше за все на стіні. Але повністю «зашивати» в стіну його не можна, тому заздалегідь продумайте, де він буде розташований і як його установіть. Якісні розширювальні баки італійського бренду VAREM можна купити в нашому інтернет магазині за доступною ціною. Ми допоможемо вам правильно підібрати і розрахувати, який бак вам потрібен. А також порекомендуєм де і як правильно помістити його у вашій системі опалення.